ЧЕРНІГІВСЬКА ГРОМАДА
Запорізької області

Допоможи зберегти Україну чистою від токсичного сміття

Дата: 13.01.2022 08:49
Кількість переглядів: 403

Фото без описуЖиття людини постійно перебуває в русі, власне як і науково-технічний прогрес. Величезна кількість сучасних винаходів потребує автономних джерел енергії – акумуляторів та батарейок. Вони використовуються в ліхтариках, годинниках, телефонах, пультах, іграшках. Але рано чи пізно кожна батарейка виходить з придатності і її потрібно викидати. Мало хто знає наскільки сильний ефект від цього на навколишнє середовище та здоров'я людини.

В природних умовах пальчикова батарейка розкладається приблизно 10 років.

Вчені підрахували, що одна пальчикова батарейка забруднює важкими металами 20 кв. м. ґрунту. В лісі це територія існування 2 дерев, 2 кротів, 1 їжака та декілька тисяч дощових черв’яків.

Одна пальчикова батарейка забруднює важкими металами 400 л води. Наприклад, якщо Ви споживаєте 1,5 л питної води на добу, то об’єму води, що забруднюється однією батарейкою, вистачить на споживання питної води протягом 9 місяців.

Чим шкідливі важкі металі, які містяться в батарейці:

Свинець – накопичується в основному в нирках. Викликає важкі захворювання мозку, нервові розлади.

Кадмій – накопичується в печінці, нирках, кістках, щитовидній залозі. Є канцерогеном, тобто провокує рак легенів.

Ртуть – впливає на мозок, нервову систему, нирки, печінку. Викликає нервові розлади, погіршення зору, слуху, порушення опорно-рухової системи, захворювання дихальних шляхів.

За даними вчених з Агентства з охорони навколишнього середовища США стало зрозуміло, що на частку батарейок припадає понад 50% токсичних викидів з усіх побутових відходів. При цьому батарейки становлять лише 0,25% від усіх викидів. 

На превеликий жаль, в Україні відсутні підприємства, які займаються переробкою батарейок.

Та все ж, якщо люди викидають батарейки у відро для сміття, то, як наслідок, вони потрапляють на місцеві звалища. І так як полігони для захоронення відходів  не оснащені захистом фільтрації від шкідливих домішок і важких металів, тому всі ці супер-шкідливі речовини потрапляють у ґрунтові води.

З  метою створення екологічної ініціативи, посилення контролю з організації збирання та подальшого поводження з небезпечними  відходами, що знаходяться у складі побутових відходів, селищною радою ініційовано підписання договору комунальним підприємством «Чернігівське ВУЖКГ» з

Товариствома з обмеженою відповідальністю «ЕКОЛОГІЧНІ ІНВЕСТИЦІЇ», яке приймає та передає бокси, наповнені батарейками для подальшої переробки до заводу GreenWEEE у Румунії.

Тепер у приміщенні селищної ради, адмінбудівлях старостинських округів, ЦНАПі, у холі поліклініки районної лікарні будуть стояти пастки для батарейок, куди всі бажаючі та відповідальні мешканці можуть складати використані батарейки та  акумулятори від мобільних пристроїв.

Ми поставили собі за ціль – зробити так, щоб якомога більша кількість вживаних батарейок йшли на переробку, а не в землю, щоб якомога більша кількість мешканців нашої громади відчули відповідальність за довкілля.

Досягти цієї цілі ми зможемо лише разом!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь