Кампанія щодо зниження рівня незадекларованої праці в регіоні – підсумки 4 місяців 2021 року
Головне управління Держпраці в Запорізькій області з метою зниження рівня незадекларованої праці розробило на початку року паспорт неформальної зайнятості регіону та визначило найбільш ризикові сфери господарювання та категорії роботодавців, а саме: транспорт, будівництво, сільське господарство, торгівлю та діяльність готелів і ресторанів.
Для досягнення мети щодо зростання кількості застрахованих осіб у регіоні при Головному управлінні Держпраці у Запорізькій області створена постійно діюча робоча група з питань запобігання використанню незадекларованої праці, до складу якої ввійшли представники Державної податкової служби, Пенсійного фонду, Нацполіції, Укртрансбезпеки, Держпродспоживслужби та соціальних партнерів – обласних організацій профспілок і роботодавців.
Протягом 4 місяців 2021 року інспектори праці провели понад 2 з половиною тисячі інформаційних відвідувань, під час яких консультували працівників щодо переваг офіційного працевлаштування, а роботодавців – щодо фінансових наслідків у разі допуску до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин. На об’єктах відвідування працівники та роботодавці отримали відповідні інформаційні брошури, розроблені Державною службою України з питань праці, в яких детальніше висвітлюються питання оформлення трудових відносин та відповідальність роботодавців за порушення чинного трудового законодавства. За результатами проведених за 4 місяці 2021 року інспекційних відвідувань, інформаційно-роз’яснювальної роботи та відвідувань роботодавців з метою інформування їх і працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства з питань оформлення трудових відносин в області легалізовано більш ніж 6 тисяч працівників.
Головне управління Держпраці у Запорізькій області нагадує, що задекларована та легальна праця є запорукою гарантованої виплати заробітної плати, пенсійних виплат у майбутньому, лікарняних та інших соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством України, та закликає працівників і роботодавців усіх форм власності оформлювати трудові відносини, відповідно до законодавства з питань праці. Робота щодо легалізації незадекларованої праці триває.
Держпраці об’єднує зусилля для зниження рівня незадекларованої праці
Як показує досвід діяльності Держпраці впродовж усього часу її існування, неформальна зайнятість не є проблемою виключно держави або одного державного органу. Незадекларована праця зачіпає інтереси всіх учасників ринку та цілого ряду державних органів.
У зв’язку з цим, на початку року Держпраці разом із представниками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки, Національної поліції, Державної податкової служби, Пенсійного фонду, соціальних партнерів і представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини ухвалене рішення щодо спільної організації та координації зусиль у боротьбі з незадекларованою працею. Майданчиком для такої роботи стала робоча група Держпраці, до якої залучені представники всіх зацікавлених органів, а також представники роботодавців і працівників. Результатом спільної роботи став Національний план спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік. Особливістю цього плану є його формування на рівні регіонів та оформлення у єдиний документ на рівні країни. До цієї роботи залучено понад 500 працівників державних органів, у тому числі органів Держпраці.
З 2020 року Держпраці запровадила активне застосування ризикоорієнтованого підходу у всіх напрямах роботи, зокрема, з питань виявлення незадекларованої праці. Національним планом передбачається організація роботи в ризикових сферах господарювання в два етапи – інформаційний та інспекційний. Під час інформаційного етапу планується проведення широкомасштабної інформаційної кампанії про ризики й наслідки незадекларованої праці, а також процедури оформлення трудових відносин та інші вимоги законодавства про працю та охорону праці. Інспекційна кампанія почнеться після інформаційної і буде спрямована на тих роботодавців, які використовують найману працю, але трудові договори не укладають, не сплачують податки та єдиний соціальний внесок. На обох етапах до заходів Держпраці в межах повноважень долучатимуться представники інших зацікавлених державних органів.
Вкотре закликаємо роботодавців не намагатися обійти законодавство. Якщо використовуєте найманих працівників – укладайте з ними трудові договори.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)