ОБЕРЕЖНО! ГРИП ПТИЦІ
Чернігівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області повідомляє, що останнім часом в Україні епізоотична ситуація щодо захворювання на високопатогенний грип птиці суттєво погіршилася, про що свідчать 8 зареєстрованих випадків захворювання протягом грудня 2020 року у Київській (2), Миколаївській (5) та сусідній з нашою Херсонській (1) областях. Грип птиці як у великих, так і в особистих господарствах може стати серйозним ударом по епізоотичній та епідеміологічній стабільності регіону та завдати серйозних економічних збитків, у тому числі втрат експортного потенціалу продукції птахівництва України.
Передача вірусу пташиного грипу до людини, часто з летальними випадками, викликає загальне занепокоєння. Перший підтверджений випадок зараження людей «пташиним грипом» відбувся в Гонконгу в 1997 році, коли штам H5N1 викликав важке респіраторне захворювання у 18 осіб, з яких 6 померло. Всесвітня організація охорони здоров’я підтвердила більш ніж 400 випадків захворювання на пташиний грип у людей, із яких понад 250 померли.
З метою недопущення поширення захворювання суб’єктам господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням та реалізацією живої птиці, рекомендується посилити дотримання заходів біобезпеки.
Для профілактики захворювання власникам птиці необхідно: при можливості перевести всіх птахів на закритий режим утримання; не допускати контакту з дикою та синантропною птицею. Не випускати на водоймища домашню водоплавну птицю; утримувати різні види птиці окремо; не допускати сторонніх осіб у місця утримання домашньої птиці; зберігати корми для годівлі птиці в недоступних для дикої птиці місцях; проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням; здійснювати регулярне ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень та інвентарю; проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом; здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки за наявності ветеринарних супровідних документів, що підтвердить походження птиці з благополучних щодо пташиного грипу та інших хвороб областей і районів; інформувати ветеринарну службу району про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів, а також повідомляти про випадки захворювання та загибелі птахопоголів’я; на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду та проведення ветеринарно-профілактичних обробок; дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, які необхідно регулярно прати і чистити, мити руки з милом, патрати в рукавичках і т.п.).
У разі появи ознак захворювання чи незвичної поведінки птиці, у випадку її масової загибелі необхідно терміново сповістити установу ветеринарної медицини у вашому населеному пункті або Чернігівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)