5 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про пробацію», що визначив організаційно-правові засади для створення пробації України.
5 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про пробацію», що визначив організаційно-правові засади для створення пробації України.
На сьогодні ми відзначаємо 5-ту річницю прийняття Закону України «Про пробацію».
Пробація передбачає створення системи реінтеграції правопорушника та відповідного середовища, щоб людина була готова жити, не вчиняючи правопорушень.
Впровадження пробації в Україні – це не лише крок назустріч європейським стандартам роботи з правопорушниками, але й можливість виправлення правопорушників без ув’язнення.
Пробація – найпотужніший блок в кримінально-виконавчій системі. Кількість клієнтів пробації за чисельністю значно перевищує кількість осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі.
Сьогодні на обліку пробації Запорізької області перебуває 3489 осіб, засуджених до покарань без позбавлення волі та щодо яких застосовано адміністративне стягнення у виді громадських, виправних та суспільно корисних робіт.
У розрізі видів покарання у Запоріжжі та області відбувають покарання 140 (4 %) від загальної кількості засуджених до громадських робіт, 17 (1 %) засуджених до виправних робіт, 106 (3 %) засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю. 3035 або 92 % перебуває на обліку служби пробації осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням.
Від початку року на виконання до уповноважених органів з питань пробації у м. Запоріжжі та Запорізької області надійшло 1492 ухвали про складання досудової доповіді.
Впродовж року до структурних підрозділів пробації надійшло 956 повідомлень-запитів від установ виконання покарань (слідчих ізоляторів), із них: 592 щодо можливості проживання за обраним засудженим місце проживання; 194 – можливості працевлаштування; 217 – сприяння організації соціального патронажу засудженим віком до 35 років та 83 – щодо влаштування до спецустанов для звільнених засуджених віком старше 35 років.
В Чернігівському районному секторі філії ДУ «Центр пробації» в Запорізькій області в 2020 році перебуває на обліку 40 осіб, з яких притягнуті до кримінальної відповідальності у вигляді покарання не пов’язаного з позбавленням волі - 37 осіб, та - 3 особи до покарання у вигляді адміністративної відповідальності.
Також надійшло 9 повідомлень-запитів від установ виконання покарань (слідчих ізоляторів), із них: 9 - щодо можливості проживання за обраним засудженим місце проживання; 3 – можливості працевлаштування; 4 – сприяння організації соціального патронажу засудженим віком до 35 років та 1 – щодо влаштування до спецустанов для звільнених засуджених віком старше 35 років.
Клієнтами пробації є: обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь; особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт; особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт; особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням; особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.
Готові до співпраці та реалізації цікавих інформаційних проектів!
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР Філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області |
|
Начальник сектору
Контактні дані:
|
Кириченко Василь Васильович, майор внутрішньої служби ___________________________________________________ поштова адреса: вул. Соборна, 434 «М» к.9, смт Чернігівка, Запорізька область, 71202 тел.: 066-400-11-12 електронна скринька: zp28_probation@ukr.net |
Графік роботи: |
понеділок – четвер: 08:00 – 17:00 п’ятниця: 08:00 – 15:45 обідня перерва: 12:00 – 12:45 вихідний: субота, неділя |
Сторінка в Facebook: https://www.facebook.com/probation.zap/