ЧЕРНІГІВСЬКА ГРОМАДА
Запорізької області

Громадські активісти підтримали ідею патрисипативного бюджету

Дата: 07.08.2019 11:07
Кількість переглядів: 549

Фото без описуКожен житель громади може отримати з місцевого бюджету кошти на втілення в життя власної ідеї. Саме для цього впроваджується механізм громадського бюджету. Це, по суті, можливість «пробудити» населення, долучити найактивніших жителів до розподілу бюджетних коштів для задоволення своїх же потреб. 22 червня під час чергової сесії селищної ради депутати проголосували за Положення про громадський бюджет (бюджет участі) Чернігівської селищної об’єднаної територіальної громади. Стартував прийом заявок від жителів. 

На такі ініціативи з місцевого бюджету на 2019 рік буде виділено півмільйона гривень, що розподіляться рівними сумами по всіх старостинських округах.

До того, щоб зробити в Чернігівській ОТГ громадський бюджет дійсно громадським, долучилася ГО «Платформа розвитку». У Чернігівці протягом травня-червня відбулися діалогові зустрічі й тренінги для місцевого громадського активу. Навчальні заходи з упровадження бюджету участі в ОТГ були присвячені питанням лідерства та інструментам активізації громади. Учасники тренінгів дізнались, як правильно слухати та переконувати різних співрозмовників, як презентувати себе та свої ідеї, бути впевненими ораторами під час публічних виступів. Під час тренінгів сформувалася група однодумців, небайдужих до майбутнього нашої громади людей різного віку, які прагнуть змін і вже мають бачення, що для цього треба робити.

Активісти та керівництво громади однаково розуміють: недостатньо просто запропонувати жителям нові інструменти участі у прийнятті місцевих рішень – необхідно також навчити використовувати ці інструменти та допомогти повірити у силу власного впливу. Саме тому навчальна програма, розроблена та реалізована тренеркою Наталією Жуковою (м. Токмак), мала ще й важливу мотиваційну місію –  збільшити бажання до пошуку, висловлення та, звісно, реалізації місцевими мешканцями своїх ідей щодо розвитку Чернігівської громади.

Нові знання й навички, здобуті під час тренінгів, допоможуть активістам поширити інформацію про бюджет участі серед інших жителів, залучити якомога більше людей до розробки й подання проектів, а також до голосування за найкращі ідеї.

Під час фінальної зустрічі 26 червня активісти разом з представниками селищної ради обговорювали, зокрема, як ініціативна група, сформована в ході навчання, може сприяти поширенню ідей бюджету участі та залученню мешканців до розробки й подання заявок.

Фото без опису

Своїми враженнями від проекту поділилися й учасники. Вони зазначили, що тренінги сприяли особистим відкриттям і знахідкам, спонукали до появи нових ідей та зміни точок зору. Але найбільше згадували про довіру, яка з кожним спільним заняттям зростала всередині новоствореного громадського активу. «Це справжня міні-модель громади», – так один з учасників охарактеризував робочу групу та відносини, що склались у ній під час тренінгів.

Дізнатися на практиці, як подати заявку на бюджету участі, чернігівчани могли під час навчальної програми «Громадський бюджет Чернігівської ОТГ: виклики та можливості», що пройшла в Чернігівці 3-5 липня.

Фото без опису Фото без опису

Незважаючи на те, що бланк заявки досить простий, правильно та логічно написати проект, щоб той пройшов експертизу, пересічному громадянину не так і просто. Багатьох зупиняє острах перед словами «бюджет» та «проект». Аби подолати ці бар’єри, громадська організація «Платформа розвитку» ініціювала проведення навчальних тренінгів з проектного менеджменту. Три дні поспіль представники Чернігівки, Новополтавського, Просторівського, Обіточненського і Широкоярського старостинських округів практикувалися у написанні проектів різноманітної тематики. Поступово, крок за кроком, учасники опановували непростий процес складання проектної заявки. Розібратися з усіма ризиками та можливостями, які відкриває проголосоване депутатами селищної ради 22 червня Положення про громадський бюджет Чернігівської ОТГ, учасникам допомагала тренерка Наталія Жукова.

Заходи, що сприятимуть успішному впровадженню в нашій ОТГ бюджету громадської участі, відбулися в межах проекту «Зміцнення демократичного врядування», що реалізується Запорізькою міською молодіжною громадською організацією «СТЕП» за підтримки фонду National Endowment for Democracy.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь